شرکت آرمان موج فناور سال 1396 کار خود را در زمینه اپتیک و تصویر برداری دیجیتال پرتو ایکس آغاز نمود. هدف ما بومی سازی تولید تجهیزات صنعتی بویژه در حوزه ایکس-ری و اپتیک در ایران است. در ابتدا این شرکت با ارایه دو محصول پراش سنج و شکست سنج اپتیکی توانست به عنوان شرکت دانش بنیان ثبت شود.
شرکت در سال 1396 نرم افزار نمایش و پردازش تصاویر پرتو ایکس با قابلیت تشخیص جنس مواد را تولید کرد. در ادامه فعالیتهای خود شرکت مطالعه روی آشکارسازهای دیجیتال پرتو ایکس را آغاز کرد و در سال 1398 اولین نسل آشکارساز دیجیتال پرتو ایکس طراحی و ساخته شد. با استفاده از این دستگاه علاوه بر تصویربرداری دیجیتال پرتو ایکس می توان با آهنگ بیش از 10 فریم بر ثانیه فیلمبرداری پرتو ایکس را انجام داد.
پس از طراحی و ساخت آشکارساز دیجیتال پرتو ایکس با قابلیت فیلمبرداری، به فکر طراحی و ساخت اولین نمونه دستگاه CT Scan صنعتی در ایران افتادیم. این دستگاه قابلیت بازسازی تصاویر اجسام و اشیاء مختلف را به صورت 3 بعدی دارد و برای مهندسی معکوس و کنترل کیفی قطعات و تجهیزات مختلف کاربرد دارد.
پس از انجام مطالعات سیستم، یک چیدمان اولیه جهت بررسی توانمندی ساخت دستگاه ایجاد شد و در نهایت به خروجی های اولیه قابل قبول بازسازی تصاویر قطعات مختلف رسیدیم و توانمندی تیم فنی شرکت برای ساخت این دستگاه تایید شد. برنامه شرکت طراحی و ساخت این دستگاه با بالاترین عمق ساخت داخلی بود.
دستگاه دیگری که در شرکت طرحی و ساخته شد دستگاه بازرسی بردهای الکترونیکی (PCB Inspection) بود که برای تصویربرداری از بردهای الکترونیکی ساخته شد. شرکت این امکان را دارد با استفاده از این دستگاه خدمات تصویربرداری ایکس-ری را به نهادها و کاربران بیرونی ارایه کند.
هم اکنون یک تیم فنی 20 نفره متشکل از متخصصین فیزیک، مکانیک، برق و نرم افزار در فضای بیش از 720 مترمربع در شرکت آرمان موج فناور مشغول به کار هستند. همچنین برای پوشش دادن هزینه های طراحی و ساخت این دستگاه، یک سرمایه گذار داخلی جذب شد تا با سرمایه گذاری در پروژه های مختلف، روند طراحی و ساخت دستگاهها، تسریع پیدا کند.
ما با تکیه بر این تیم تخصصی در حال فعالیت در حوزه های زیر هستیم :
• طراحی و ساخت آشکارساز دیجیتال پرتو ایکس جهت کاربرد های پزشکی
• طراحی و ساخت دستگاه بازرسی بردهای الکترونیکی (PCB Inspection)
• طراحی و ساخت دستگاه CT اسکن صنعتی
• انجام خدمات تصویربرداری ایکس-ری از قطعات صنعتی و بردهای الکترونیکی